Pracownia Pozytywnych Zmian 
x

Pracownia Pozytywnych Zmian
KIM JESTESMY    EDUKACJA    KURSY ONLINE   

Odbudowy protetyczne na implantach. Stopień 2

Warsztaty praktyczne z ćwiczeniami.

Prowadzący: prof. dr hab. n. med. Jan Pietruski

prof. dr hab. n. med

Jan Pietruski

Ukończył studia na Akademii Medycznej w Białymstoku, gdzie w roku 1989 uzyskał dyplom lekarza, a w 1992 lekarza stomatologa. Po studiach od 1992 roku przez 8 lat pracował w Zakładzie Protetyki Stomatologicznej, jako asystent i adiunkt. W roku 1996 obronił wyróżnioną pracę doktorską pt "Badania wybranych funkcji granulocytów obojętnochłonnych (PMN) krwi obwodowej, składników dopełniacza i przeciwciał u osób ze stomatopatią protetyczną powikłaną kandydiazą". W 1997 uzyskał specjalizację II stopnia z protetyki stomatologicznej. W roku 2013 uzyskał stopień doktora habilitowanego na podstawie rozprawy pt "Ocena siły retencji wybranych rodzajów koron podwójnych". Pod koniec 2019 r. prof. dr hab. n. med. Jan Pietruski uzyskał stopień profesora.

Wiedzę zawodową zdobywał w kraju i za granicą, we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i USA. Obecnie również jest studentem Kois Centrer, Seattle, USA. Od początku kariery lekarskiej publikuje artykuły w czasopismach fachowych. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów i wystąpień zjazdowych, monografii „Periodontologiczno-implantologiczna chirurgia plastyczna”, która ukazała się w 2010r. i współautorem wydawnictw „Atlas prac protetycznych do pracy z pacjentem” oraz "Leczenie zespołowe w implantologii. Ciągła wędrówka w poszukiwaniu spełnienia".

Za działalność naukową otrzymał szereg nagród, m. innymi I i III nagrodę Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego za cykl prac drukowanych w Protetyce Stomatologicznej i Czasopiśmie Stomatologicznym oraz trzykrotnie nagrodę Rektora Akademii Medycznej w Białymstoku za osiągnięcia naukowe. Monografia „Periodontologiczno-implantologiczna chirurgia plastyczna” została wyróżniona w 2011 roku nagrodą Ministra Zdrowia, a w 2012 ukazało się jej tłumaczenie na język rosyjski. Trzykrotny lauret prestiżowej nagrody Tytani Implantolgii.

Dr Jan Pietruski od 1999 roku prowadzi w Polsce i za granicą szkolenia dla stomatologów. Dotyczą one zagadnień związanych z protetyką stomatologiczną ze szczególnym uwzględnieniem dużych rekonstrukcji protetycznych, zaburzeń zwarcia i estetyki.

Jest członkiem założycielem i v-ce prezydentem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, v-ce prezesem podlaskiego oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej, członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Podlaskiego Stowarzyszenia Stomatologów. Piastuje stanowisko redaktora naczelnego polskiego wydania European Journal of Esthetic Dentistry i wchodzi w skład zespołu redakcyjnego e-Dentico.


Najbliższy termin:
12 12 2024 r.

Rejestracja:


Miejsce:

Praktyka Stomatologiczna Małgorzaty i Jana Pietruskich,

ul. Waszyngtona 1/34, Białystok  

Kurs dla lekarzy mających już pewne doświadczenie w pracy z pacjentami implantologicznymi. Oprócz przypomnienia podstawowych zasad leczenia implantoprotetycznego tematyka kursu ogniskuje się na niebezpieczeństwach związanych z leczeniem protetycznym pacjentów implantologicznych, zarówno biologicznych jak i biomechanicznych oraz sposobach ich uniknięcia. Wiąże się to koniecznością dogłębnego zrozumienia biologii tkanek wokół implantów oraz możliwości i ograniczeń dostępnej współczesnej stomatologii technologii zarówno w pracy klinicznej jak i laboratoryjnej. Na kursie przestawione zostaną również sposoby wykorzystania dostępnej technologii prowadzące do skrócenia czasu spędzanego przez lekarza przy fotelu dentystycznym i większej przewidywalności efektów leczenia protetycznego. Głęboko analizowany jest aspekt decyzji dotyczącej wykonania stałej bądź wyjmowanej rekonstrukcji protetycznej oparty na problemach związanych z możliwością zaprojektowania tzw. różowej estetki, podparcia tkanek twarzy, możliwości utrzymania higieny, formowania tkanek miękkich oraz fonetyki. Odrębny fragment kursu dotyczy uzupełnień tymczasowych w implantoprotetyce, sposobów ich wykonania, sekwencji stosowania, ich roli w kształtowaniu tkanek miękkich, stabilizowaniu relacji zwarciowych. Zarówno w odniesieniu do wykonawstwa prac protetycznych jedno lub kilkupunktowych jak i konstrukcji pełnołukowych przedstawione są możliwości wykorzystania metod cyfrowych łączących działania kliniczne i laboratoryjne. Przy omawianiu metod cyfrowych w oparciu o najnowsze publikacji naukowe przedstawione są także ich ograniczenia wynikające z możliwości dostępnego instrumentarium oraz dlaczego w praktyce często konieczne jest łączenie metod analogowych i cyfrowych.

Odrębnym tematem jest stabilność okluzji na rekonstrukcjach implantologicznych, wyjaśnienie, dlaczego relacje zwarciowe w pracach z użyciem implantów nie mogą być tak stabilne jak w przypadku naturalnego uzębienia i jakich powikłań z tego wynikających należy spodziewać się po zakończeniu terapii i na wizytach kontrolnych.

 

Ostatnia część kursu poświęcona jest praktycznym aspektom wykorzystania metod cyfrowych. Oprócz demonstracji zabiegu z udziałem pacjenta, uczestnicy poznają zasady pracy z użyciem skanerów wewnątrzustnych, protetyki bezwyciskowej, cyfrowej platformy komunikacji z laboratorium protetycznym i dostępności pracy ze skanerrem w aspekcie rynkowym.

 

Tematyka kursu:

1. Co już wiemy o implantoprotetyce.

2. Powikłania, niepowodzenia. Czego należy się obawiać, co się zdarza, co jest opisywane.

3. Cementowanie prac na implantach. Problemy, periimplantitis indukowne cementem, dlaczego jednak warto cementować i jak uniknąć niebezpieczeństwa z tym związanego.

4. Klasyfikacje pomagające w diagnostyce preprotetycznej dotyczące atrofii szczęki i żuchwy oraz zaburzeń estetycznych.

5. Fonetyka a rekonstrukcje protetyczne na implantach. 

6. Aspekty decyzji o chirurgicznej lub protetycznej rekonstrukcji „różowej estetyki”. Standardy postępowania wg. Atlanta Team.

7. Protetyczna rekonstrukcja „różowej estetyki” z akrylu lub ceramiki.  

8. Pełna rehabilitacja narządu żucia w oparciu o implanty. Prace stałe cementowane, przykręcane, hybrydowe.

9. Prace ruchome wsparte na łącznikach Locator™. Prosta i łatwa i tania alternatywa. Procedury kliniczne

10. Prace ruchome na koronach podwójnych. Wymagająca i droga alternatywa. Czternastoletnie obserwacje kliniczne i wybór optymalnej technologii wykonania koron podwójnych. Procedury  kliniczne.

11. Prace ruchome na stożkowych koronach podwójnych Syncone™. Procedury kliniczne.

12. Łączniki indywidualne Atlantis™ wykonywane w technologii CAD/CAM. Możliwości technologii.

13. Przygotowanie wax up’u do cyfrowego projektowania łączników. Projektowanie. Przewidywalność zachowania się zaprojektowanego wirtualnie kształtu wewnątrzustnie.

14. Wykorzystanie możliwości wykonania duplikatów łączników indywidualnych – bezpieczny protokół postępowania prowadzący do oszczędności czasu i minimalizacji ryzyka niedokładności wycisku dzięki nowej, autorskiej metodzie wyciskowej z poziomu łączników.  

15. Cyfryzacja w aspekcie redukcji kosztów i czasu procedur.

16. Implantoprotetyka bez wycisków. Skanowanie wewnątrzustne.

17. Stabilność okluzji u pacjentów rehabilitowanych implantoprotetycznie. Powikłania wynikające z różnicy połączenia ząb/kość i implant/kość. Obserwacje długoczasowe. Kontrola stabilności okluzji na wizytach kontrolnych.

18. Wykorzystanie implantologii w leczeniu ortodontycznym i vice versa – ortodoncja preimplantologiczna.

19. Klucze dynamometryczne.

20. Ocena ryzyka leczenia implantoprotetycznego wg Koisa i Suliborskiej. 

Procedury mogące stanowić elementy części praktycznej:

- Demonstracja zastosowania autorskiej metody wyciskowej z poziomu łączników u pacjenta.

- Demonstracja pracy on-line przy projektowaniu i modyfikowaniu cyfrowego modelu łączników  indywidualnych Atlantis™.   

- Wykonanie wycisku z poziomu implantu, montaż łączników indywidualnych wycisk z poziomu łączników indywidualnych. Wykonanie uzupełnienia tymczasowego na łącznikach indywidualnych.

- Demonstracja procedury skanowania oraz projektowania uzupełnienia na implancie w technologii bezwyciskowej. 

- Samodzielne skanowanie na fantomach. 

 Plan kursu

DZIEŃ I
8.00 - 10.30 Wykład
10.30 - 10.45 Przerwa
10.45 - 13.00 Wykład
13.00 - 13.30 Przerwa
13.30 - 15.30 Wykład
15.30 - 15.45 Przerwa
15.45 - 18.00 Ćwiczenia kliniczne

DZIEŃ II:
8.00 - 10.45 Wykład
10.45-11.00 Przerwa
11.00-13.00 Wykład
13.00-13.30 Przerwa
13.30- 15.15 Warsztaty praktyczne
15.15-15.30 Przerwa
15.30-17.00 Warsztaty praktyczne i podsumowanie, dyskusja i rozdanie certyfikatów

Uwaga: zakres procedur wykonywanych w czasie części praktycznej może ulec zmianie w zależności od dostępności pacjentów kwalifikujących się do określonych procedur oraz stopnia zaawansowania grupy uczestniczącej w  szkoleniu.

Poziom: zaawansowany

Czas trwania: 2 dni

Liczba uczestników: maks. 10 osób

Cena kursu: 4650 zł brutto

Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości od 50% do 80% wartości usługi.
W celu uzyskania szczegółowych informacji w temacie dofinansowań - zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 534892291 lub 
bur@orbidenti.com

Cena regularna: 5570 zł

Konto i zasady rezygnacji:

Pracownia Pozytywnych Zmian

ul. Myśliwska 13

43-450 Ustroń

mbank 11 1140 2004 0000 3402 6577 5410

 

W przypadku rezygnacji zgłoszonej do miesiąca przed terminem kursu zwracamy opłatę w pełnej wysokości minus 200 zł + vat, po tym terminie rezygnacje nie będą przyjmowane.

Faktury wysyłamy do 7 dni po otrzymaniu wpłaty drogą mailową.

 


Rejestracja: